" />
Detail zápasu | ŠK Victory Stars Dubnica ŠK VS Dubnica : FBC A4ka Mikuláš Prešov | ŠK Victory Stars Dubnica https://www.szfb.sk/sk/stats/matches/859/betring-extraliga-muzov/match/113722/overview

Štatistiky

OBERTA Adrián, - BULKO Marek, KáčER Jozef, JELINEK Lukáš, ŠťASTNý Andrej, , BAJZíK Anton - SOKOLíK Dušan - PšENáK Ladislav, JANIGA Michal, BLAžEJ Peter, MADAJ Adam, MUTALA Jozef, FIALA Adam, MUTALA Mário, JAKúBEK Martin, , FLEGER Jozef, KLčO Dominik, KUBAščíK Michal

Komentár

Prvý tohtoročný zápas najvyššej slovenskej florbalovej ligy mužov bol vlastne dohrávkou v rámci pôvodne novembrového trinásteho kola. Taktiež išlo o premiéru pod novým ligovým názvom — liga sa po novom oficiálne volá betRing Extraliga. Predposledný celok tabuľky, ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom, v ňom na domácej palubovke privítal FBC A4ka Mikuláš Prešov, ktorý nezvíťazil už od začiatku októbra.

Skóre stretnutia jedenásteho tímu s deviatym otvorili hostia. Necelé tri minúty po začatí duelu sa z bezprostrednej blízkosti trafil Martin Joščák. Onedlho sa však obrancovia Prešova dopustili chybe v rozohrávke vo vlastnom obrannom pásme a Jozef Fleger ju potrestal svojim prvým gólom v sezóne. Hviezdy hrali presilovku hneď dvakrát počas prvej tretiny. Ani jednu sa im nepodarilo využiť. Najbližšie sa k tomu dostal šestnásťgólový Peter Blažej, ale vychytal ho skvelý Jaroslav Bača.

V celom zápase padlo málo gólov, no ofenzívy oboch mužstiev za to predviedli viac kombinovaných akcií. Z kombinácie pri mantineli a spoza brány, ktorá bola zakončená tak rýchlou strelou zblízka, že loptičku si nestihol všimnúť ani brankár, skóroval hráč domácich Adam Fiala. Aj v druhej tretine pokračoval trend nevyužitých presiloviek. Tentokrát to boli Prešovčania, komu sa nepodarilo využiť hneď dve. Počas tej druhej, v 39. minúte, dokonca inkasovali. Na 3:1 pre Dubnicu zvyšoval Adam Madaj. Podarilo sa mu to vo vlastnom oslabení po prihrávke cez takmer celé ihrisko.

Do posledného dejstva lepšie vstúpili hostia. Bol to práve bodovo jednoznačne najproduktívnejší hráč tímu, Jan Komínek, kto rýchlym gólom v prvej minúte tretej tretiny strelil kontaktný gól. Prešovčania na tento úvod strelecky nenadviazali. Už sa im nepodarilo vyrovnať ani po odvolaní brankára a nepomohol ani oddychový čas v závere zápasu.

Dubnica tak získava ďalšie tri domáce body a tým predbieha EXEL Snipers Bratislava na desiatej priečke v ligovej tabuľke. Prešov, naopak, zaznamenáva už ôsmu prehru po sebe

Hlasy po zápase:

Jozef Mutala (hráč, ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom): Som vďačný, že dnes sme predviedli tímový výkon. I napriek veľmi silnému súperovi z Prešova sme počas celého zápasu ani na chvíľu nepoľavili, a celý čas sme sa podporovali. Tento zápas bol pre mňa o to náročnejší, že medzi ukončením zrazu reprezentácie juniorov, ktorého som sa zúčastnil, a zápasom extraligy ubehlo iba zopár hodín.

Dušan Sokolík (tréner, ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom): V obojstranne vyrovnanom zápase sa nám podarilo udržať dvoj-gólový náskok, ktorý súper v poslednej tretine znížil na gól, no obetavou hrou sme dotiahli zápas do víťazného konca.