" />
Detail zápasu | ŠK Victory Stars Dubnica ŠK VS Dubnica : FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina | ŠK Victory Stars Dubnica https://www.szfb.sk/sk/stats/matches/859/betring-extraliga-muzov/match/113751/overview

Štatistiky

OBERTA Adrián, - BULKO Marek, KáčER Jozef, JELINEK Lukáš, ŠťASTNý Andrej, , BAJZíK Anton - SOKOLíK Dušan - JANIGA Michal, BLAžEJ Peter, MADAJ Adam, MUTALA Jozef, MUTALA Mário, FIALA Adam, PšENáK Ladislav, KUBAščíK Michal, FLEGER Jozef, , JAKúBEK Martin, KLčO Dominik

Komentár

Dubničania povzbudení ostatnými dvomi úspešnými výsledkami chceli uspieť aj proti Žiline, no boli to práve hostia ktorí sa ujali vedenia už po štyroch minútach, keď dokázal skórovať Marián Hruška. Po dvoch minútach prišlo prvé vylúčenie domáceho Adama Madaja, ktoré len jednu sekundu pred uplynutím využil na druhý gól kobyliek“ Michal Miške. Výhody presilovky sa dočkali aj domáci hráči, no zahrali ju zle. Žilinčanom chutil úvodný zápas po dvojmesačnej pauze a ich tretí presný zásah zaznamenal Peter Vavrica.

Chybné striedanie hostí spôsobilo, že od rozhodcov inkasovala lavička druhý dvojminútový trest v zápase, no domáci opäť nič svetoborného nevymysleli a tak sa skóre nemenilo. Herný prejav oboch družstiev v tejto fáze hry pôsobil skôr vlažným tempom a preto chýbali vyložené príležitosti. Napriek tomu sa predsa dokázali presadiť Žilinčania, za ktorých skóroval v polovici ôsmej minúty druhej časti Peter Erik Gavlák. Kobylky“ boli v koncovke efektívne a po jednom z protiútokov vsietil piaty gól Denis Melega a po ňom pridal presnú strelu do bránky Dubnice Andrej Vrábel a tak hostia postupne kráčali za víťazstvom.

Priam raketový nástup do tretej časti zrealizovali Žilinčania a po štyroch sekundách od buly zvýšil na 7:0 Ladislav Mirt. Pohodlným tempom si hostia zvyšovali náskok a ich ôsmy gól strelil Vavrica. Následne skóroval Jakub Matejička a Dubničania boli zrelí na uterák... Frustráciu domáceho tímu dokonali hráči Žiliny počas vlastného oslabenia, keď desiaty suvenír“ poslal do siete Dubnice Richard Cvacho. To ale nebolo všetko, pretože jedenásty gól strelil Matúš Borik. Dočkali sa však aj Považania, za ktorých strelil dva góly Adam Madaj a po ňom ešte skrášlil prehru domácich Jozef Fleger.

Hlasy po zápase:

Dušan Sokolík (tréner ŠK Victory Stars Dubnica n./Váhom): Súper bol lepší v súbojoch, na loptičke a vyhral zaslúžene.

Michal Kubaščík (hráč ŠK Victory Stars Dubnica n./Váhom): Po dvoch ťažkých zápasoch sme vedeli, že nastúpime proti súperovi, ktorý je výborne fyzicky pripravený. Počas celého stretnutia sa nám nedarilo premieňať šance, čo sa odrazilo na celkovom skóre. Z môjho pohľadu sme z posledných troch zápasov vyťažili maximum, a preto dnes do duchien“ plakať nebudeme.“