" />
Detail zápasu | ŠK Victory Stars Dubnica ŠK VS Dubnica : FBK Nižná | ŠK Victory Stars Dubnica https://www.szfb.sk/sk/stats/matches/859/betring-extraliga-muzov/match/113744/overview

Štatistiky

OBERTA Adrián, - BULKO Marek, KáčER Jozef, JELINEK Lukáš, ŠťASTNý Andrej, , BAJZíK Anton - SOKOLíK Dušan - JANIGA Michal, BLAžEJ Peter, MADAJ Adam, MUTALA Jozef, MUTALA Mário, FIALA Adam, PšENáK Ladislav, , FLEGER Jozef, JAKúBEK Martin, KLčO Dominik

Komentár

Práve Hviezdy boli tie, čo sa ako prvé dostali do vedenia, ale nie vlastnou zásluhou. V polovici desiatej minúty sa Matúš Medžo dopustil vlastného gólu počas presilovky. Len po 29 sekundách toto nepríjemné manko hostia vymazali, keď Samuel Zemančík vyhnal Adama Fialu z trestnej lavice. Prvý gól do brány hostí z Tvrdošína strelil Michal Janiga a poslal tak Dubnicu do vedenia 2:1. Pätnásty krát v sezóne asistoval Tomáš Reguly, konkrétne na vyrovnávajúci presný zásah Martina Drozda. Rovnomerný stav nevydržal ani minútu a pol. Vtedy rozvlnil sieť Adam Madaj. Do konca prvej tretiny sa skóre menilo ešte raz a to opäť počas hry 5-proti-4. Na 3:3 vyrovnal Martin Latka.

Už v samom úvode druhej dvadsaťminútovky, kedy sa opäť presadil Samuel Zemančík, sa Oravčania prvýkrát ujali vedenia. Na rozdiel už dvoch gólov zvýšil najlepší strelec svojho tímu, Matúš Medžo. Keď sa blížili záverečné minúty tejto tretiny, Martin Latka nadviazal na osemnástu minútu a nahral Tomášovi Regulymu na gól na 6:3. Netrvalo dlho a Peter Blažej toto manko Dubničanov znížil.

Do poslednej tretiny vstúpili lepšie domáci. Ešte bližšie k vyrovnaniu ich dostal Michal Janiga. Po viac ako desiatich minútach k tomuto vyrovnaniu aj prišlo. Zápas poslal do predĺženia Peter Blažej.

Ani doplnkové minúty nestačili na rozhodnutie víťaza duelu. Prvú sériu samostatných nájazdov premenili obaja exekútori, no v tej druhej bola úspešná len Nižná a v tretej pre zmenu len Dubnica. Zápas rozhodla až štvrtá séria, kedy víťazný gól strelil Michal Janiga.

Hlasy po zápase:

Lukáš Jelínek (hráč, ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom): Zápas začal v celku slušnom tempe. Súper bol veľmi dobre fyzicky pripravený, dohrával súboje, čím získaval loptičky a zakladal tak nebezpečné protiútoky. Po prvej tretine, ktorá bola vyrovnaná sme si v šatni vstúpili do svedomia a začali sme hrať viac ako tím. Týmto prístupom sa nám podarilo v tretej tretine dorovnať skóre a priviesť zápas do predĺženia, v ktorom nás súper potrápil, no našťastie sme neinkasovali gól. V nájazdoch nám priala šťastena a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Na záver by som rád poďakoval chalanom z Nižnej k férovému zápasu a veľmi dobrému výkonu.

Dušan Sokolík (tréner, ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom): Súper bol prvé dve tretiny lepší v osobných súbojoch i v koncovke – zaslúženie viedol. V poslednej tretine sa nám podarilo prispôsobiť jeho hre, vyrovnať stav stretnutia, a v nájazdovej lotérii vyhrať.